Preskočiť na obsah

Zverejnené 28.2.2024.

Kategória

Na linke Stará Ľubovňa – Sulín/Legnava nastanú zmeny

Spoje budú počas celého dňa odchádzať zo zastávok v pravidelných hodinových intervaloch.

Od nedele 3. marca 2024 budú spoje na linke Stará Ľubovňa – Sulín/Legnava premávať podľa taktových cestovných poriadkov. Znamená to, že autobusy budú odchádzať zo zastávok počas celého dňa pravidelne každú hodinu v rovnakú minútu. Časy ranných spojov sú prispôsobené dochádzke do škôl a zamestnania, popoludní sú prispôsobené najmä žiakom, ktorí dochádzajú zo škôl v Starej Ľubovni a Plavnici do okolitých obcí.

K prvému rannému autobusovému spoju zo Stariny do Legnavy bude v Starej Ľubovni zabezpečený nadväzný spoj do priemyselného centra na ulici Továrenská. Odvoz z popoludňajšej pracovnej zmeny bude zabezpečený s prestupom z MHD Stará Ľubovňa na spoj regionálnej autobusovej dopravy až do Sulína.

Zavedenie taktových cestovných poriadkov tiež prinesie vytvorenie prestupných nadväzností na/od vlakov zo Starej Ľubovne do Popradu, čím sa posilní celková dostupnosť verejnej dopravy v regióne.

Vybrané spoje budú zachádzať do obce Údol, kde dochádza aj k posunu autobusového nástupiska na zastávku „Údol,stred“.

Súčasne so zmenou cestovných poriadkov dochádza aj k zmene názvov zastávok v jednotlivých obciach, čo prispeje k väčšej prehľadnosti a orientácii pre cestujúcich.

Upozorňujeme, aby si cestujúci skontrolovali nové cestovné poriadky na www.cp.sk.